Krótki opis szkolenia
Szkolenia ma na celu przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej zarządzania projektami. Ważnym elementem warsztatów są indywidualne konsultacje, w trakcie których uczestnicy będą mogli przedyskutować problemy i pytania dotyczące realizowanych przez nich projektów.
Grupa docelowa i warunki uczestnictwa
- Szkolenie adresowane jest do
- osób posiadających minimum tytuł doktora, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę lub aktu mianowania w Uniwersytecie Warszawskim w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych, badawczych, badawczo-technicznych;
- których jednostką zatrudnienia jest:
- Wydział Biologii UW,
- Wydział Chemii UW,
- Wydział Geologii UW,
- Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW,
- Centrum Nowych Technologii UW,
- Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów UW.
- Warunkiem uczestniczenia w kursie jest
- realizacja (lub potwierdzone oficjalnie przyznanie) projektu/grantu o wartości min. 70 000 PLN. Warunek będzie weryfikowany przed akceptacją osoby na kurs;
- złożenie deklaracji uczestnictwa w sesji grupowej oraz w dwóch sesjach indywidualnych.
- Pracownik niebędący nauczycielem akademickim jest zobowiązany do uzyskania zgody bezpośredniego przełożonego na zwolnienie z części lub całości dnia pracy, na czas niezbędny, by przybyć na obowiązkowe zajęcia oraz na czas trwania działania rozwojowego według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do regulaminu i okazania jej na prośbę organizatora.
- W działaniach organizowanych w ramach Programu IDUB mogą uczestniczyć pracownicy pod warunkiem, że tematyka oferowanych szkoleń jest przydatna z punktu widzenia właściwego wykonywania przez pracownika obowiązków wynikających z zajmowanego stanowiska, pełnionej w Uniwersytecie funkcji lub roli.
Program szkolenia
- Zarządzać projektem – co to oznacza?
- Fazy projektu.
- Trójkąt zarządzania projektem
- Planowanie projektu
- SPP – Struktura Podziału Pracy
- CTR (Cost Time Resources)
- Harmonogram projektu
- Kamienie Milowe
- Ścieżka krytyczna w projekcie
- Planowanie działań
- Planowanie budżetu dla projektu
- Określenie ryzyka w projekcie
- Zmiany w projektach
- Controlling postępów prac projektowych
- Sesje indywidualne
- praca nad konkretnymi zagadnieniami zgłaszanymi przez poszczególnych uczestników (np. weryfikacja planu projektu do wniosku grantowego, pomoc w rozwiązaniu problemów w trwającym projekcie itp.)
Organizacja i miejsce szkolenia
- Zapisy: od 21.10.2021 godz. 8:00 do 27.10.2021, godz. 14:00
- Sesja grupowa (8h): 04.11.2021, godz. 9:00-17:00
- Miejsce: Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, ul. Żwirki i Wigury 101, sala nr 0.37
- Sesja indywidualna I (45 minut): 23.11.2021, godz. 8:30-17:30
- Miejsce: platforma online (Zoom, Google itp.)
- Sesja indywidualna II (45 minut): 07.12.2021, godz. 8:30-17:30
- Miejsce: platforma online (Zoom, Google itp.)
Zapisy na konkretne godziny konsultacji indywidualnych będą odbywały się podczas sesji grupowej.
Trener
mgr inż. Marek Cupiał — Konsultant, trener i coach z ponad 24-letnim doświadczeniem w zakresie rozwoju personelu i rozwoju organizacji: prowadzenie treningów, coachingu, doradztwa, projektowanie i wdrażanie zmian i moderowanie warsztatów, w różnych branżach, m.in. w przemyśle motoryzacyjnym (Volkswagen Poznań, Volkswagen Motor Polska, Sitech (VW), Brembo, Opel, Skoda, Bitron, Kirchhoff, Evonik, Izoblok, Shapers, Magna), spożywczym (Hochland, Puratos) handlu detalicznym sieciowym (OBI, Stinnes, Leroy Merlin, PKN Orlen), sektorze ubezpieczeniowym (Uniqa, Compensa, Generali), przemyśle energetycznym (Stoen/RWE Energy), budowlanym (Strabag, Züblin, HW, PA). Współpracuje z zarządami przedsiębiorstw przy wdrażaniu strategicznych projektów wspierając ich koncepcyjnie, warsztatowo, rozwojowo czy coachingowo. Doświadczenie zdobywał w kraju jak i za granicą (Szwajcaria, Niemcy, Austria).
Informacje dodatkowe
- Liczba miejsc jest ograniczona. W kursie może wziąć udział maksymalnie 10 osób.
- Aby zapisać się, prosimy o kliknięcie „Zapisz mnie” na dole strony i postępowanie zgodnie z instrukcjami.
- Informujemy, że dokonanie rejestracji w systemie nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do roli uczestniczki/uczestnika.
- Informacja na temat wyników rekrutacji zostanie przekazana po weryfikacji zgłoszeń po terminie zakończenia rekrutacji (termin zakończenia rekrutacji: 27.10.2021, godz. 14:00).
- W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: lp.rodek@uw.edu.pl, tel. +48 22 55 41 008.
- W przypadku niewystarczającej liczby osób zakwalifikowanych do szkolenia lub z przyczyn niezależnych od organizatorów, zastrzegamy możliwość zmiany terminu szkolenia lub jego odwołania.
Szkolenie realizowane w ramach projektu „Akademia Rozwoju Kompetencji Liderów Nauki” realizowanego w Działaniu V.3.5 „Program rozwoju i doskonalenia kompetencji „miękkich” naukowców” Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” na UW.
- Regulamin kwalifikacji i uczestnictwa w działaniach rozwojowych służących podnoszeniu kompetencji pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, podejmowanych w Programie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB)
- Zgoda bezpośredniego przełożonego na zwolnienie pracownika niebędącego nauczycielem akademickim z części lub całości dnia pracy na czas niezbędny, by punktualnie przybyć na obowiązkowe zajęcia oraz na czas trwania działania rozwojowego realizowanego w ramach Programu IDUB
- Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
- Koordynator: Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB)
- Koordynator: Łukasz Rodek