Seminarium poświęcone jest zagadnieniom współpracy z otoczeniem zewnętrznym (interesariuszami zewnętrznymi) z perspektywy jednostki dydaktycznej w zakresie doskonalenia programu i procesu kształcenia na kierunku studiów. W trakcie spotkania omawiane będą takie zagadnienia jak:

  • współpraca z otoczeniem zewnętrznym jako element systemu zapewniania jakości kształcenia
  • znaczenie współpracy z interesariuszami zewnętrznymi w procesie powoływania nowych kierunków studiów i doskonalenia programu kształcenia
  • znaczenie współpracy z interesariuszami zewnętrznymi w procesie akredytacji kształcenia na kierunku studiów
  • współpraca z podmiotami zewnętrznymi w procesie kształcenia na kierunku studiów (m.in. praktyki zawodowe, praktycy jako dydaktycy, zmiany programowe)
  • szczególne znaczenie współpracy z otoczeniem zewnętrznym na kierunku studiów o profilu praktycznym
  • formy współpracy z interesariuszami zewnętrznymi
  • bariery rozwoju współpracy z otoczeniem zewnętrznym
  • dobre praktyki jednostek dydaktycznych w zakresie współpracy z interesariuszami zewnętrznymi w procesie kształcenia

Celem kursu jest zwiększenie wiedzy uczestników na temat znaczenia współpracy z podmiotami zewnętrznymi (zarówno z sektora publicznego, prywatnego jak i pozarządowego) dla zapewniania jakości kształcenia na kierunku studiów, a także w zakresie możliwych form tej współpracy i uwarunkowań jej efektywności. Bardzo ważną częścią seminarium będzie refleksja nad budowaniem na Uniwersytecie kultury współpracy z interesariuszami zewnętrznymi oraz dyskusja z uczestnikami na temat doświadczeń w organizowaniu i instytucjonalizowaniu takiej współpracy, w tym barier jej rozwoju i sposobów ich pokonywania. Pozwoli to na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w tym obszarze. 

Zapraszamy do udziału w seminarium osoby zarządzające dydaktyką w jednostkach dydaktycznych i na kierunkach studiów, członków rad dydaktycznych, osoby zaangażowane w organizowanie współpracy z podmiotami zewnętrznymi oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami jakości kształcenia na Uniwersytecie. 

Prowadzący:

dr Aleksander Jakubowski

mgr Monika Niepiekło

 

_______________________________________________________________________

Seminarium odbędzie się w godz. 10.00-13.15 w trybie zdalnym na platformie Google Meet

Link do spotkania: meet.google.com/htr-btex-dfv

_______________________________________________________________________

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem udziału w seminarium - Regulamin

Deklarując chęć udziału, akceptują Państwo postanowienia powyższego Regulaminu.

Osoby, które pierwszy raz korzystają ze wsparcia w ramach projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni, powinny wypełnić dostępny on-line

Dokumenty do pobrania:

Udział w seminarium jest BEZPŁATNY. Po rejestracji i spełnieniu wymogów formalnych otrzymają Państwo potwierdzenie zapisu.

Kontakt: doskonalosc_uczelni@uw.edu.pl

_______________________________________________________________________

Seminarium finansowane z projektu „Doskonałość dydaktyczna uczelni” realizowanego w ramach działania 3.4. Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Oświadczenie uczestnika.pdfOświadczenie uczestnika.pdfRegulamin DDU.pdfRegulamin DDU.pdfZgoda przełożonego_DDU.docxZgoda przełożonego_DDU.docx