Jak zachować uwagę na siebie i zespół i nie dać się wypaleniu? Wypalenie zawodowe - charakterystyka zjawiska i działania prewencyjne.

Szkolenie dla absolwentów Akademii Liderów, w wymiarze 8 godz. dyd.

Termin: 26 kwietnia 2023 r w godz. 9:00 - 16:00

Tryb: stacjonarne

Miejsce: Wydział Neofilologii (ul. Dobra 55), wejście vis a` vis BUW, piętro 1., sala 1.128

Prowadząca: Karolina Pluta

Opiekun szkolenia: Agata Kapica agata.kapica@adm.uw.edu.pl

Wypalenie zawodowe jest faktem, z którym zmagają się pojedyncze osoby oraz całe zespoły, dla kadry zarządzającej to prawdziwe wyzwanie. Jak zachować uwagę na dobrostan zespołu, dbać o realizację celów zawodowych i zachować równowagę na pozycji lidera lub liderki? Celem szkolenia jest poznanie zjawiska wypalenia zawodowego, jego charakterystyki, zaplanowanie działań pomagających uchronić zespoły i kadrę zarządzającą przed wypaleniem oraz wyposażenie liderów w narzędzia pomocne w dokonywaniu zmian na poziomie indywidualnym i organizacyjnym. Kto się wypala? Jaka praca wypala? Jak rozpoznać symptomy wypalenia zawodowego w swoim zespole? Czy wszyscy wypalamy się w taki sam sposób? Jak wprowadzić praktyki dobrostanowe do codziennej pracy swojego zespołu? To pytania, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi uczestnicząc w ćwiczeniach, pracując indywidualnie i w grupach, będzie czas na wymianę doświadczeń oraz na zapoznanie się z najnowszą wiedzą dotyczaca obszaru. Ponieważ pierwsze symptomy wypalenia zazwyczaj wysyłane są przez ciało podczas szkolenia będzie czas na łagodną  i niewymagającą pracę z ciałem, do której będziemy się odnosić w części teoretycznej.

Korzyści z udziału w szkoleniu:

osoby biorące udział w szkoleniu:

- poznają definicję wypalenia zawodowego, jego przyczyny i skutki;

- w bezpiecznej atmosferze, wykonując anonimowy test określą stopień zagrożenia wypaleniem w swoich zespołach;

- poznają stadia wypalenia zawodowego oraz zaplanują działania prewencyjne dla siebie i swoich zespołów

BIO:

Karolina Pluta - trenerka, coach, specjalistka od prewencji wypalenia zawodowego,certyfikowana tutorka Szkoły Liderów. Wspiera instytucje publiczne i organizacje pozarządowe w rozwoju i w mądrym odpowiadaniu na potrzeby zespołów. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące zapobiegania wypaleniu zawodowemu w sektorze pozarządowym i publicznymi oraz rozwijania odporności psychicznej w oparciu o test MTQ48plus. Współautorka międzynarodowego projektu dotyczącego wypalenia zawodowego -  Burnout_Aid realizowanego w Polsce przez Fundację Culture Shock. W swoich działaniach łączy perspektywy społeczną, edukacyjną i artystyczną

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE ZIP.pdfREGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE ZIP.pdf