Szkolenie on-line w języku polskim przeznaczone dla redaktorów oraz pracowników redakcji czasopism, wydawnictw UW oraz wszystkich osób zainteresowanych promocją dorobku naukowego w mediach społecznościowych z poziomu autora, czasopisma jak i wydawnictwa.
Szkolenie odbędzie się 20.10.2022 w godz. 11:00-13:15.
Udział w szkoleniu jest BEZPŁATNY po wcześniejszej rejestracji i otrzymaniu potwierdzenia.
Uwaga: Pracownik niebędący nauczycielem akademickim jest zobowiązany do uzyskania zgody bezpośredniego przełożonego na zwolnienie z części lub całości dnia pracy, na czas niezbędny, by przybyć na obowiązkowe zajęcia oraz na czas trwania działania rozwojowego według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do regulaminu (do pobrania poniżej) i okazania jej na prośbę organizatora.
Program szkolenia
- Wymiana doświadczeń i opinii na temat mediów społecznościowych i interakcji w Internecie.
- Prezentacja popularnych obecnie platform i aplikacji społecznościowych ze szczególnym uwzględnieniem ich podstawowych funkcji oraz typowych użytkowników.
- Omówienie typów treści, m.in. blog, krótki post, zdjęcie, film, podcast.
- Prezentacja przykładowych profili redakcji/wydawnictw.
- Identyfikacja potrzeb poszczególnych redakcji – praca w grupach.
- Omówienie potrzeb redakcji oraz dyskusja.
- Obecność w mediach społecznościowych – jak to robić?
Prowadzący
- Dr Michał Kuźmicki, Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej
- administrator profilu jednostki na platformie Instagram,
- autor nowatorskich praktycznych zajęć z języka angielskiego, na których uczestnicy tworzą treści spotykane w mediach społecznościowych (OGUN).
Szkolenie realizowane w ramach projektu „Akademia Rozwoju Kompetencji Liderów Nauki” realizowanego w Działaniu I.2.1 „Poprawa zdolności publikacyjnych” Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” na UW.
- Regulamin kwalifikacji i uczestnictwa w działaniach rozwojowych służących podnoszeniu kompetencji pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, podejmowanych w Programie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB)
- Zgoda bezpośredniego przełożonego na zwolnienie pracownika niebędącego nauczycielem akademickim z części lub całości dnia pracy na czas niezbędny, by punktualnie przybyć na obowiązkowe zajęcia oraz na czas trwania działania rozwojowego realizowanego w ramach Programu IDUB
- Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
- Koordynator: Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB)
- Koordynator: Joanna Lewczuk-Mazurek